Poliüretan Sprey Atermit Ondulin ve Kiremit Çatı İzolasyonu

Kiremit çatı modelleri ülkemizde en çok tercih edilen ve kullanılan çatı sistemleri arasında yer almaktadır. Kiremit çatı sistem uygulamasında  kullanılacak kiremit modeli belirlenmelidir. Bu modeller hazırlanan çatı konstrüksiyonu (ahşap veya çelik) üzerine, kaplama veya çıtalama yapılır. Kaplamada, tahta /OSB levha kullanılır. Çıtalamada ise 3×3 cm ebadında veya 5×5 cm ebadında çıtalar direk konstrüksiyon üzerine uygulanabileceği gibi kaplama üzerinede çıtalama yapılabilmektedir. Hazırlanacak olan çatının; bulunduğu bölge, iklim koşulları, çatı eğimi gibi genel ve özel şartlara göre alt yapısı oluşturulur. Hazırlanan zemin üzerine su yalıtımı için gerekli su yalıtım malzemesi tercih edilir ve kulanılır. Su yalıtım malzemesinin kullanılmasından sonra tercih edilen kiremit modeli çatıya uygulanır. Çatı da gerekli görülen noktalarda çatı sistem aksesuarları kullanılır.

Kiremit çatılar, çeşitli modellerde üretilip, estetik yönünden oldukçada güzel görünüme sahiptir. Doğru uygulama yapıldığında uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır.

 

Onduline kolay uygulanması, dayanıklılığı, su geçirmemesi, ses izolasyonu gibi bir çok nedenle tercih edilen çatı kaplama malzemeleri arasında yer almaktadır. Onduline çatı kaplama ürünleri ülkemizde sıkça kullanılan çatı ürünleri arasındadır. Hafif yapıda bir çatı ürünü olan onduline çatıların ömrünü uzatır.

Onduline HR mükemmel bir su geçirimsizliğine sahip, esnek olması nedeniyle çatlamayan, kesinlikle paslanmayan, küflenmeyen, UV ışınlarına dayanıklı, havadaki kimyasal ve biyolojik maddelerden etkilenmeyen ve bakım gerektirmeyen çevre dostu bir üründür.